pred 6.10

“prihodnje zaupanje”
podelitev štirih študentskih štipendij intermedijske umetnosti prejemnikom:

DOMEN DIMOVSKI (SLO) – ALUO Ljubljana
MIHA GODEC (SLO) – AU Nova Gorica
MITJA CVETKO + IVAN STANOJEVIČ +
+ ANJA HAUPTMAN + ANJA JURŠE + KRISTINA KEBER (SLO) – FERI Maribor
TINA LANIŠEK  (SLO) – PeF Maribor

6.10

18:00 – UGM Studio
“mrežno zaupanje-1”
predavanje

KATHY RAE HUFFMAN (USA)
v sodelovanju z SCHAUMBAD – FREIES ATELIERHAUS GRAZ
in razstavo „FACES: Gender, Art, Technology“

19:00 – UGM Studio
„pionirji računalniške umetnosti“
skupinska razstava

FRANC CURK (SLO)
GORAN DEVIDE (SLO)
HIDROGIZMA (SLO)
BRINA JEŽ BREZAVŠČEK (SLO)
MARKO KOŠNIK (SLO)
SETA MUŠIČ (SLO)
SKUPINA OHO (MARKO POGAČNIK) (SLO)
MARKO PELJHAN (SLO)
MARJAN ŠIJANEC (SLO)
MIHA VIPOTNIK (SLO)
EDVARD ZAJEC (SLO)
kustusinja: Ida Hiršenfelder (SLO)
v sodelovanju z MSUM+MG Ljubljana (SLO)
in UGM Maribor (SLO)

7.10

19:00 – Loški muzej Škofja Loka
“mrežno zaupanje-2”
predavanje

KATHY RAE HUFFMAN (USA)
v sodelovanju z SCHAUMBAD – FREIES ATELIERHAUS GRAZ (AUT)
in razstavo „FACES: Gender, Art, Technology“

10.10

18:00 – galerijski sprehod po razstavah in predstavitvah
“nacionalno zaupanje”

Galerija K18. Koroška 18.
radio
CONA (SLO)   v sodelovanju z CONA (SLO)

Galerija MEDIA NOX. Židovska ulica 12.
ZORAN SRDIĆ JANEŽIČ (SLO)
MARTIN BRICELJ BARAGA (SLO)
v sodelovanju z RAMPA (SLO) in MOTA (SLO)

Galerija DLUM. Židovska ulica 10.
MARKO PELJHAN (SLO)
MARKO BATISTA (SLO)
v sodelovanju z ATOL (SLO) in AKSIOMA (SLO)

CENTRALNA POSTAJA. Koroška cesta 5.
NEVEN KORDA (SLO)
CIRKULACIJA-2 (SLO)
v sodelovanju z Zavodom uho; oko (SLO) in Cirkulacijo (SLO)

KULTURNI INKUBATOR. Koroška ulica 20.
ANA PEČAR (SLO)
MFRU-hiperfilm + MFRU-arhiv

GRAMOFONOTEKA. Koroška ulica 21.
RX:TX (SLO)
TRIVIA (SLO)
KAMIZDAT (SLO)
RADIOCONA (SLO)
PHARMAFABRIK RECORDINGS (SLO)

0,04-0,02m3 . Barvarska ulica 3.

„RETROSPEKTIVA PLAKATOV MFRU 1995-2017“

“prihodnje zaupanje”

GT22. Glavni trg 22.
skupinska razstava študentskih štipendistov

DOMEN DIMOVSKI (SLO) – ALUO Ljubljana
MIHA GODEC (SLO) – AU Nova Gorica
MITJA CVETKO + IVAN STANOJEVIČ +
+ ANJA HAUPTMAN + ANJA JURŠE + KRISTINA KEBER (SLO) – FERI Maribor
TINA LANIŠEK  (SLO) – PeF Maribor

„mednarodno zaupanje“
Fotogalerija STOLP.  Židovska ulica 6.

PERRY BARD (USA)
NANCY BUCHANAN (USA)
EVELIN STERMITZ (AUT)
MARINA GRŽINIĆ + AINA ŠMID (SLO)
FILIPA CESAR + GRADA KILOMBA + DIANA McCARTY (USA/DE)
kuratorici: Eva Ursprung (AUT) + Kathy Rae Huffman (USA)
v sodelovanju z SCHAUMBAD – FREIES ATELIERHAUS GRAZ (AUT)
in razstavo FACES: Gender, Art, Technology

“javno zaupanje 2017/1”
Tonšpur Ambasada – Pasaža Glavni trg-Rotovž
zvočna kompozicija

PETRA KAPŠ (SLO)
v sodelovanju z Galerijo Kapelica / Sonoretum (SLO)

19:00 – UGM Studio
„Y/N: možnosti in potencialni ne-zaupanja “
predavanje

ROBERT BOBNIČ (SLO)
v sodelovanju z Revijo Šum + UGM 

12.10

dopoldan
SERŠ. Smetanova ulica 6.
+
SŠOM. Park mladih 8.
izobraževalne delavnice

MONIKA POCRNJIĆ + ANDREJ FIRM + MARKO LUK + MATEJ MODRINJAK + MIHA HORVAT (SLO)

 

19:00 – IntimniKino GT22. Glavni trg 22
“av-zaupanje-1”
av-performans

LUKA PRINČIČ (SLO)
kurator: Marko Ornik (SLO)
v sodelovanju z Zavodom uho; oko (SLO)

13.10.

19:00 – IntimniKino GT22. Glavni trg 22
“av-zaupanje-2”
av performans

ONTERVJABBIT / Neven Korda (SLO)
kurator: Marko Ornik (SLO)
v sodelovanju z Zavodom uho; oko (SLO)

14.10.

19:00 – IntimniKino GT22. Glavni trg 22
“av-zaupanje-3”
av performans

Toni Soprano (SLO)
Tatsuru Arai (JPN)
Izvanredni BOB / HETEM (SRB)
kurator: Marko Ornik (SLO)
v sodelovanju z Zavodom uho; oko (SLO)


17.10.

18:00 – Tonšpur Ambasada – Pasaža Glavni trg-Rotovž
“javno zaupanje 2017/2”
zvočna kompozicija

MIHA CIGLAR (SLO)
v sodelovanju z Galerijo Kapelica / Sonoretum (SLO)

19:00 – SALON UPORABNIH UMETNOSTI. Glavni trg 1.
„zvočna umetnost v javnem prostoru“

pogovor
PETRA KAPŠ (SLO)
MIHA CIGLAR (SLO)
moderator: Miha Horvat (SLO)

20:00 – center Maribora
“av-zaupanje-4”
av performans

CIRKULACIJA-2 (SLO)
v sodelovanju s Cirkulacija (SLO)


18.10

17:00 – FGPA. Krekova ulica 2.
“podatkovno zaupanje”

konceptualno-zgodovinska-raziskovalna razstave na temo  podatkovnih vizualizacij s študenti FGPA
mentorja: Kaja Pogačar (SLO) + Miha Horvat (SLO)
v sodelovanju s sodelujočimi na festivalu in FGPA (SLO)


24.10

18:00 – Tonšpur Ambasada – Pasaža Glavni trg-Rotovž
“javno zaupanje 2017/2”
zvočna kompozicija

WOLFGANG MITTERER (AUT)
kurator: Georg Weckwerth (NEM)
sodelovanju z TONSPUR.at (AUT)

 

10.10. – 13.10

17:30 – 18:00

RadioMaribor 93.1

javno predvajanje radioCONA

v sodelovanju s CONA (SLO) + RadioMaribor (SLO) 

November

  • prenos razstave mikrografij „bistvo je očem skrito“ v Maribor
  • razstava “podatkovno zaupanje” – FGPA
  • razstava „pionirji računalniške umetnosti“ – UGM Studio

December

  • prenos razstave “prihodnje zaupanje” na Pixxelpoint, Nova Gorica

 

* nekatere razstave bodo odprte dalje kot samo med 11.10 do 18.10.
* delovni čas galerij od 11.10 do 18.10 med 10:00-13:00 in 14:00-18:00
* organizator si pridružuje pravico do spremembe programa

befor 6.10

“future trust”
awarding students scholarships:

DOMEN DIMOVSKI (SLO) – ALUO Ljubljana
MIHA GODEC (SLO) – AU Nova Gorica

MITJA CVETKO + IVAN STANOJEVIČ +
+ ANJA HAUPTMAN + ANJA JURŠE + KRISTINA KEBER (SLO) – FERI Maribor
TINA LANIŠEK  (SLO) – PeF Maribor

6.10

18:00 – UGM Studio
“network trust-1”
lecture

KATHY RAE HUFFMAN (USA)
in collaboration with SCHAUMBAD – FREIES ATELIERHAUS GRAZ
and exhibition „FACES: Gender, Art, Technology“

19:00 – UGM Studio
„pioneers of coumputer art“
group exhibition

FRANC CURK (SLO)
GORAN DEVIDE (SLO)
HIDROGIZMA (SLO)
BRINA JEŽ BREZAVŠČEK (SLO)
MARKO KOŠNIK (SLO)
SETA MUŠIČ (SLO)
SKUPINA OHO (MARKO POGAČNIK) (SLO)
MARKO PELJHAN (SLO)
MARJAN ŠIJANEC (SLO)
MIHA VIPOTNIK (SLO)
EDVARD ZAJEC (SLO)
kustusinja: Ida Hiršenfelder (SLO)
in collaboration with  MSUM+MG Ljubljana (SLO)
and UGM Maribor (SLO)

7.10

19:00 – Loški muzej Škofja Loka
“network trust-2”
lecture

KATHY RAE HUFFMAN (USA)
in collaboration with SCHAUMBAD – FREIES ATELIERHAUS GRAZ
and exhibition „FACES: Gender, Art, Technology“

10.10

18:00 – gallery walk through festival exhibitions
“national trust”

Galerija K18. Koroška 18.

RADIOCONA (SLO)

Gallery MEDIA NOX. Židovska ulica 12.  

ZORAN SRDIĆ JANEŽIČ (SLO)
MARTIN BRICELJ BARAGA (SLO)
in collaboration with RAMPA (SLO) and MOTA (SLO)

Gallery DLUM. Židovska ulica 10.

MARKO PELJHAN (SLO)
MARKO BATISTA (SLO)
in collaboration with ATOL (SLO) and AKSIOMA (SLO)

CENTRALNA POSTAJA. Koroška cesta 5.

NEVEN KORDA (SLO)
CIRKULACIJA-2 (SLO)
in collaboration with Zavodom uho; oko (SLO) and Cirkulacijo (SLO)

KULTURNI INKUBATOR. Koroška ulica 20.

ANA PEČAR (SLO)
MFRU-hiperfilm + MFRU-arhiv

GRAMOFONOTEKA. Koroška ulica 21.

RX:TX (SLO)
TRIVIA (SLO)
KAMIZDAT (SLO)
RADIOCONA (SLO)
PHARMAFABRIK RECORDINGS (SLO)

0,04-0,02m3 . Barvarska ulica 3.

„RETROSPECTIVE OF MFRU POSTERS 1995-2017“

“future trust”

GT22. Glavni trg 22.
group exhibition

DOMEN DIMOVSKI (SLO) – ALUO Ljubljana
MIHA GODEC (SLO) – AU Nova Gorica
MITJA CVETKO + IVAN STANOJEVIČ +
+ ANJA HAUPTMAN + ANJA JURŠE + KRISTINA KEBER (SLO) – FERI Maribor
TINA LANIŠEK  (SLO) – PeF Maribor

„international trust“
Fotogalerija STOLP.  Židovska ulica 6.

PERRY BARD (USA)
NANCY BUCHANAN (USA)
EVELIN STERMITZ (AUT)
MARINA GRŽINIĆ + AINA ŠMID (SLO)
FILIPA CESAR + GRADA KILOMBA + DIANA McCARTY (USA/DE)
curators: Eva Ursprung (AUT) + Kathy Rae Huffman (USA)
in collaboration with  SCHAUMBAD – FREIES ATELIERHAUS GRAZ (AUT)
and exhibition „FACES: Gender, Art, Technology“

“public trust 2017/1”
Tonšpur Ambasada – Pasaža Glavni trg-Rotovž
sound composition

PETRA KAPŠ (SLO)
in collaboration with Galerijo Kapelica / Sonoretum (SLO)

19:00 – UGM Studio
„Y/N: options and potentials of non-confidence “

lecture

ROBERT BOBNIČ (SLO)
 in collaboration with Revijo Šum + UGM 

12.10

befornoon
SERŠ. Smetanova ulica 6.
+
SŠOM. Park mladih 8.
educational workshops

MONIKA POCRNJIĆ + ANDREJ FIRM + MARKO LUK + MATEJ MODRINJAK + MIHA HORVAT (SLO)


19:00 – IntimniKino GT22. Glavni trg 22
“av-trust-1”
av-performance

LUKA PRINČIČ (SLO)
curator: Marko Ornik (SLO)
in collaboration with Zavodom uho; oko (SLO)

13.10.

19:00 – IntimniKino GT22. Glavni trg 22
“av-trust-2”
av performance

ONTERVJABBIT / Neven Korda (SLO)
curator: Marko Ornik (SLO)
in collaboration with Zavodom uho; oko (SLO)


14.10.

19:00 – IntimniKino GT22. Glavni trg 22
“av-trust-3”
av performance

Toni Soprano (SLO)
Tatsuru Arai (JPN)
Izvanredni BOB / HETEM (SRB)
curator: Marko Ornik (SLO)
in collaboration with Zavodom uho; oko (SLO)


17.10.

18:00 – Tonšpur Ambasada – Pasaža Glavni trg-Rotovž
“public trust 2017/2”
sound composition

MIHA CIGLAR (SLO)
in collaboration with Galerijo Kapelica / Sonoretum (SLO)

19:00 – SALON UPORABNIH UMETNOSTI. Glavni trg 1.
„sound art in public space“
talk

PETRA KAPŠ (SLO)
MIHA CIGLAR (SLO)
moderator: Miha Horvat (SLO)

20:00 – center Maribora
“av-trust-4”
av performance

CIRKULACIJA-2 (SLO)
in collaboration with Cirkulacija (SLO)


18.10

17:00 – FGPA. Krekova ulica 2.
“data trust”
conceptual-historical-research-exhibition on topic of data visualisations with students of FGPA

mentors: Kaja Pogačar (SLO) + Miha Horvat (SLO)
in collaboration with festival participants and FGPA (SLO)


24.10

18:00 – Tonšpur Ambasada – Pasaža Glavni trg-Rotovž
“public trust 2017/3”
sound composition

WOLFGANG MITTERER (AUT)
curator: Georg Weckwerth (NEM)
in collaboration with TONSPUR.at (AUT)


November

  • opening of exhibition of microphotography „bistvo je očem skrito“ v Maribor
  • exhibition “data trust” – FGPA
  • exhibition „pioneers of computer art“ – UGM Studio

December

  • exhibition “future trust” at Pixxelpoint, Nova Gorica

 

* some exhibition will be open longer then just from 10.10 till 18.10.
* gallery opening times from 11.10 to 18.10 are between 10:00-13:00 and 14:00-18:00
* organizator has a right to change program