Wiki-akcija / Wiki-action

Udeleženke MFRU festivala od A do Ž (1995-2018). MFRU bo v okviru festivalske izvedbe v letu 2018, ki bo tudi v znamenju “Ženskega foruma”, ustvaril wiki gesla za vse dosedanje gostujoče umetnice in selektorice festivala.

Participants of MFRU festival from A to Ž (1995-2018). At the 2018 edition of the festival, which will also host the “Women Forum”, we will create wiki posts for all female artists and selectors in the history of the festival. 

A
Zemira Alajbegovič (umetnica: 1995)
Antea Arizanović Mutaović (umetnica: 2005)
Dana Avguštin (umetnica: 2003)

B
Doris Batelič (umetnica: 2003)
Nina Baznik (umetnica: 2018)
Nataša Berk (kot del projekta AR libris: umetnica: 2015, 2018)
Narvika Bovcon, (selektorica: 2004, 2005, 2006; umetnica: 2002, 2003, 2004, 2005)
Maja Breznik (umetnica: 2009)
Helena Božič (kot del platforme radioCona: umetnica: 2016, 2017)

C
Nataša Colja (umetnica: 2003)

Č
Vesna Čadež (umetnica: 2005)
Ana Čigon (umetnica: 2005)
Vesna Črnivec (kot del Hidrogizme: umetnica: 2017)

D
Jasmina Dajčman (kot del projekta Femina: umetnica 2013)
Tjaša Demšar (umetnica: 1995)
Veronika Dintinjana (kot del projekta AR libris: umetnica:2015)
Tina Dolinšek (kot del Theremini orchestra (na Kiblix): umetnica: 2011)
Aleksandra Domanović (umetnica: 2016)
Urša Drabik (umetnica: 2003)
Nina Dragičević (umetnica: 2018)

G
Maja Gabrovec (kot del B-52: umetnica: 2016)
Aleksandra Globokar (umetnica: 2000)
Metka Golec (kot del dua son:DA: selektorica: 2004 & umetnica: 2001, 2002, 2004, 2005, 2007, 2013-Hiper Film Mfru)
Anja Golob (kot del projekta AR libris: umetnica:2015)
Urška Golob (umetnica: 2007)
Viktorija Gošnak (umetnica: 2010)
Petja Grafenauer (selektorica: 2014, umetnica: 2012, 2014)
Marina Gruden (umetnica: 2003)
Marina Gržinić (selektorica: 1995, 1999, 2000, 2003, 2004, 2006, 2007; umetnica: 1995, 1996, 1999, 2000, 2002, 2017, 2018)

H
Željka Habl (umetnica: 2003)
Đejmi Hadrović (umetrnica: 2015)
Nika Ham (umetnica: 2018)
Anja Hauptman (kot del Cvetko + Stanojević + Hauptman + Jurše + Keber; umetnica 2017)
Ida Hiršenfelder (umetnica: 2015, 2016, 2017, 2018; kot del Theremini orchestra (na Kiblix): umetnica: 2011)
Jasna Hribernik (umetnica: 2018)
Špela Hudnik (umetnica: 1995)

I
Uja Irgolič (umetnica: 2013-Hiper Film Mfru)

J
Maša Jazbec (umetnica: 2013, 2014, 2018)
Nina Jeza (selektorica: 2013, 2014, 2015; umetnica: 2014)
Brina Jež Brezavšček (umetnica: 2017)
Branka D. Jurišić (umetnica: 1996)
Barbara Jurkovšek (umetnica: 2003)
Anja Jurše (kot del Cvetko + Stanojević + Hauptman + Jurše + Keber; umetnica 2017)

K
Sara Kajba (kot del B-52: umetnica 2016)
Živa Kalaš (umetnica: 2003)
Tjaša Kancler (umetnica: 2018)
Petra Kapš (umetnica: 2017)
Jasmina Karik (umetnica: 2005)
Kristina Keber (kot del Cvetko + Stanojević + Hauptman + Jurše + Keber; umetnica 2017)
Samira Kentrić (kot del dua Eclipse: umetnica: 1999, 2005)
Kikimore (2018)
Živa Kleindienst (2018)
Nerina T. Kocjančič (umetnica: 2011)
Tina Kolenik (umetnica: 1999; kot del dua Eclipse: 2000, 2005)
Petra Kolmančič (kot del projekta AR libris: umetnica:2015)
Aleksandra Kostić (selektorica: 1995, 1996, 1997)
Olga Košica (kot del Ortotipa: umetnica: 2013)
Tina Krajnc (umetnica: 2005)
Arven Šakti Kralj Szomi (umetnica: 2002, 2003)
Kaja Kraner (2018)
Vesna Krebs (umetnica: 2007, 2009)
Bojana Križanec (umetnica: 2005)
Ema Kugler (umetnica: 2016, 2018)
Dunja Kukovec (selektorica: 2006, 2007; umetnica: 2004, 2018)
Mojca Kumerdej (umetnica: 1998)
Bojana Kunst (umetnica: 1996, 1998, 2000)
Gaja L. Kutnjak (umetnica: 2012)

L
Tina Lanišek (umetnica: 2016, 2017)
Daša Lakner (umetnica: 2007)
Jelena Ličanin (kot del platforme radioCona: umetnica: 2016, 2017)

M
Tina Malina (kot del Ljudmile: umetnica: 2014)
Sendi Mango (kot del tria BridA: umetnica: 2008)
Dragica Marinič (umetnica: 2003)
Lucija Mlinarič (kot del projekta AR libris: umetnica:2015)
Živa Moškrič (umetnica: 2000)
Maja Murnik (umetnica: 2014)
Nataša Muševič aka DOT (2018)
Seta Mušič (umetnica: 2017)

N
Zvezdana Novaković (kot del projekta Femina: umetnica 2013)
Andreja Nunar (umetnica: 2000)

O
Nika Oblak (umetnica: 2003, 2004, 2012)
Irena Ostrouška (umetnica: 2011)

P
Nuša Pavko (umetnica: 2005)
Ana Pečar (umetnica: 2007, 2009, 2017; kot del projekta AR libris: umetnica:2015)
Mojca Pernat (umetnica: 2011)
Eva Petrič (umetnica: 2013, 2014)
Špela Petrič (umetnica: 2011, 2016, 2018)
Alenka Pirman (umetnica: 1997)
Irena Pivka (umetnica: 2014; kot del platforme radioCona: umetnica: 2016, 2017; kot del CONE: umetnica: 2017)
Anja Plemenitaš (umetnica: 2016)
Monika Pocrnjić (umetnica: 2014, 2015, 2017, 2018; kot del projekta AR libris: umetnica: 2015)
Kaja Pogačar (umetnica: 2017, 2018)
Polona Poklukar (kot del projekta Femina: umetnica 2013)
Urša Potokar (umetnica: 2005)
Marjetica Potrč (umetnica: 1997)
Natalija Premužič (kot del Zavoda super glavce: umetnica: 2014)
Nataša Prosenc (umetnica: 1997, 2018)
Jana Putrle Srdić (umetnica: 2015)
Rozika Puvar (umetnica: 1996)

R
Radiocona (2018)
Saška Rakef (kot del platforme radioCona: umetnica: 2016, 2017)
Janja Rakuš (umetnica: 2000)
Teja Reba (2018)
Hana Repše (kot del projekta AR libris: umetnica: 2015)
Mojca Resinovič (umetnica: 2005)
Katja Rigler (umetnica: 2011)
Dženi Rostohar (umetnica: 2011)

S
Sandra Sajovic (2018)
Mojca Sekulić (umetnica: 1996)
Svetlana Slapšak (2018)
Nina Slejko (umetnica: 2005)
Ana Sluga (umetnica: 2003)
Maja Smrekar (umetnica: 2003, 2006, 2013, 2016, 2018)
Toni Soprano (2017,2018)
Saša Spačal (umetnica: 2013, 2015, 2018; kot del Theremini orchestra (na Kiblix): umetnica: 2011)

Š
Nina Šardi (umetnica: 2012)
Robertina Šebjanič (umetnica: 2012, 2013, 2015, 2018; kot del Theremini orchestra (na Kiblix) & samostojno na Kiblix: umetnica: 2011)
Dolores Šegina (umetnica: 1997)
Katja Škorjanc (kot del B-52: umetnica: 2016)
Aina Šmid (umetnica: 1995, 1996, 2017, 2018)
Polona Šterk (umetnica: 2003)
Tamara Šuc (kot del B-52: umetnica: 2016)
Apolonija Šušteršič (2018)

T
Aphra Tesla (kot del DexeoeahoexterlesterlesterleHuxDexAA : umetnica :2016, 2018)
Anja Tolar (umetnica: 2003)
Irena Tomažin Zagoričnik (umetnica: 2012)
Brina Torkar (umetnica: 2005)
Meta Trampuš (umetnica: 2003)
Polona Tratnik (2018)

U
Anica Uhan (umetnica: 2000)
Suzana Uran (umetnica: 2014)

V
Petra Varl (umetnica: 1997)
Simona Vidmar (selektorica: 2003, 2004)
Jara Vogrič (umetnica: 2014)
Nina Vrhovec (umetnica: 2003)
Tatjana Tanja Vujinović Kušej (umetnica: 2011, 2015)

W
Tatjana Welzer (umetnica: 2011)

Z
Ana Zadnik (umetnica: 2003)
Melita Zajc (selektorica: 2008, 2009; umetnica: 1998, 2009, 2010, 2011)
Jasmina Založnik (selektorica: 2007; kot del platforme radioCona: umetnica: 2016, 2017)
Lučka Zorko (kot del projekta AR libris: umetnica:2015)
Tjaša Zupančič Hartner (kot del Ortotipa: umetnica: 2013)
Metka Zupanič (umetnica: 2003, 2004)

Ž
Mina Žabnikar/ Mina Fina (umetnica: 2016)
Suzana Žilič Fišer (umetnica: 2011)
Maja Žigart (2018)
Živa Žitnik (umetnica: 2003)
Vita Žgur (umetnica: 2005)